Project Description

Wszyscy, którzy wybrali się wczoraj na koncert do Ogrodu Dendrologicznego nie żałowali. Przy pięknej wiosennej pogodzie, która zachęcała do spaceru po Ogrodzie, w stylowych pomieszczeniach pałacowych odbył się Wiosenny Koncert Klarnetowy.

Młodzi artyści – studenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie, wprowadzili słuchaczy w rozmaite klimaty muzyczne: od utworów romantycznych, poprzez wspaniałą fugę J.S.Bacha, po muzykę klezmerską i swing. To była prawdziwa uczta! Wystąpili: Kinga Chmielewska, Małgorzata Socha Marek Pytlak oraz Viktoria Trikilewicz. Klarnecistom towarzyszyła na fortepianie pani Dorota  Maciaszczyk. Studentów przygotował i wprowadził słuchaczy w klimat prezentowanych utworów ciekawym słowem pan prof. Bogusław Jakubowski.

To był kolejny koncert z cyklu Niedzielne Koncerty Pałacowe, których organizatorem jest Ogród Kultury w Przelewicach we współpracy z gościnnym Ogrodem Dendrologicznym, który użycza nam swoich pięknych pomieszczeń.

Podczas koncertu była prowadzona zbiórka publiczna pn „Fortepian dla Przelewic”, podczas której zbierano środki na zakup instrumentu.