Z wielką radością  dzielimy się naszymi planami na sezon wiosna – lato 2019. Dzięki uzyskaniu dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, właśnie wkraczamy w etap realizacji dwóch projektów we współpracy ze Stowarzyszeniem AGENDA 21 „Zaczytani w Ogrodzie” oraz „Przelewicki Salon Muzyczny”.

Już 12 maja rozpoczynamy cykl spotkań z literaturą w ramach realizacji projektu pn. „Zaczytani w Ogrodzie”. W planie mamy 15 spotkań dla dorosłych, młodzieży i dzieci, podczas których będziemy wspólnie czytać fragmenty wybranych utworów. Do czytania zaprosiliśmy autorów, aktorów oraz mieszkańców naszej gminy. Miejsce: polana w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Wszystkie terminy znajdziecie w zestawieniu powyżej. Udział w spotkaniach jest bezpłatny (obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu).

Podczas pierwszego spotkania będziemy gościć Konrada Pawickiego – aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie, który przeczyta fragmenty książki Jerome K. Jerome „Trzech panów w łódce nie licząc psa”. Początek spotkania o godz. 14:00 niedziela 12 maja. Zapraszamy!

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu gminy Przelewice.
O projekcie „Przelewicki Salon Muzyczny”, w ramach którego odbędzie się 12 koncertów napiszemy wkrótce 🙂