W tym roku Święty Mikołaj był wyjątkowo zapracowany i w związku z tym do dzieci z Sołectwa Przelewice przybył z jednodniowym opóźnieniem.

W oczekiwaniu na tego wyjątkowego Gościa, pomocnicy Świętego Mikołaja zaangażowali licznie zgromadzone dzieci do wspólnej zabawy. Nie było czasu na nudę i narzekanie. Czas oczekiwania na „ Starszego Pana” umiliły wszystkim śpiewane piosenki i zabawy w kole. Dzieci przygotowały również własnoręcznie przygotowane prezenty – Jego portrety. Podczas oczekiwania była możliwość skorzystania z atrakcji, jaką niewątpliwie było malowanie twarzy.

I w końcu nadszedł ten długo wyczekiwany moment. I jakież było zdziwienie dzieci, że zamiast sań i Rudolfa, Mikołaj pojawił się na rowerze, do której była dołączona specjalna przyczepka – ale przecież Mikołaj musiał gdzieś zmieścić prezenty dla dzieci. Tegoroczna aura nie pozwoliła na przybycie tradycyjnym pojazdem.

Po wspólnej zabawie z Mikołajem, dzieci otrzymały prezenty. Była również możliwość zrobienia zdjęcia z tym wyjątkowym Gościem.

Sołtys Przelewic bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej niezwykłej wizyty. I obiecuje zaprosić Świętego Mikołaja już za roku.