Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał do dzieci z przedszkola „Bratka”, które wspólnie z uczniami NSP w Przelewicach bawiły się oczekując upragnionego Gościa.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły z zabawach przygotowanych przez pomocników świętego Mikołaja. Był test na znajomość Mikołaja i okazało się, że nikt nie zna Mikołaja lepiej niż dzieciaki. Po zakończonej zabawie dzieci tak głośno wołały Świętego Mikołaja aż pojawił się na Sali , czym wzbudził ogromną radość. Dzieciaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań nauczycielek. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego!

Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym milusińskim wiele radości.

Następnego dnia Mikołaj znów miał ręce pełne roboty , ponieważ od świtu czekały na prezenty dzieci z Punktu Przedszkolnego „Przy Remizie” i tam obdarowały Mikołaja pięknymi własnoręcznie wykonanymi laurkami, zaśpiewały cudowna piosenkę i wręczyły coś na osłodę. Następnie Mikołaj znów udał się do Gminnego Centrum Kultury , gdzie oczekiwały go najmłodsze dzieciaczki z niesamowicie wzruszającym występem artystycznym. Po rozdaniu prezentów Mikołaj zaprosił do zabawy nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Tańcom i śmiechom nie było końca.

A przed nami kolejny rok oczekiwania na ponowną wizytę Mikołaja.