Dnia 28 listopada 2018 roku w środowe popołudnie odbył się III już Koncert Jesienny zatytułowany „Z miłości do Niepodległej czyli szlagiery XX-lecia międzywojennego”. W tym roku wraz z pracownikami GCK-u Anną Roman i Danielem Nowackim wystąpili gościnnie: Pani Krystyna Nawój, zespół „Złota Jesień” z Dolic, Maja Mularczyk (NSP Przelewice), Alicja Bochan-Bochanowicz ( Gimnazjum Przelewice) oraz Jan Piekarski ( PSP Żuków).

Połączenie wierszy patriotycznych i szlagierów XX- lecia międzywojennego wiązało się z obchodzonym w tym roku świętem 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Publiczność, która wypełniła salę, bardzo żywo reagowała na utwory, śpiewając razem z wykonawcami. Wystrój sali nawiązywał do atmosfery lat 20 – tych i 30- tych ubiegłego wieku.  To była uczta duchowa dla zgromadzonej publiczności oraz powrót do czasów tak odległych, a jednocześnie tak bliskich dla nas współcześnie żyjących.

Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że ten koncert mógł się odbyć oraz licznie zgromadzonej publiczności za niezwykle ciepłe przyjęcie.