W dniu 23 listopada, na zaproszenie Ogrodu Kultury, przybyła do Przelewice czterokrotna olimpijka, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Starego Kontynentu w skoku o tyczce Monika Pyrek. Okazją do wizyty było przybycie Fundacji Moniki Pyrek z alternatywna lekcją WF, realizowaną w ramach projektu „Kinder + sport Alternatywne lekcje WFu”. Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie (zainteresowanie nowinkami technologicznymi, gadżetami m.in. smartfonami, grami komputerowymi, urządzeniami mobilnymi ) poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

Grupa prawie 300 uczniów z klas IV-VIII oraz gimnazjum miała możliwość sprawdzić m.in. prędkość rzutu w piłce ręcznej, siłę strzału w piłce nożnej, wziąć udział w wyścigu kolarskim z udziałem symulatora. Zajęcia poprzedzone były krótką pogadanka oraz rozgrzewką z mistrzynią.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz zestaw gadżetów ufundowanych przez sponsorów. Była również możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia lub zdobycia autografów. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta w Przelewicach.

Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu I Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu Sport dla Wszystkich 2018 Ministerstwa Sportu i Turystyki i wzięło w nim udział około 6000 uczniów z całej Polski.