4 Listopada o godz. 15:00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Niedzielne Koncerty Pałacowe” pt. „Przed Konkursem im. Jana Rakowskiego”. Tym razem wystąpią młodzi artyści Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wystąpią: Miłosz Wieliński – altówka oraz Justyna Jakubowska – fortepian.

Koncert jest przygotowaniem do bardzo ważnego konkursu, który odbędzie się w listopadzie w Poznaniu – to X edycja Konkursu Altówkowego im. Jana Rakowskiego.

Pani Justyna Jakubowska – jest doktorantką na wydziale instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Marii Murawskiej. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na licznych kursach i warsztatach muzycznych pod okiem znanych i cenionych profesorów z Polski i Europy. Pianistka brała udział w wielu muzycznych festiwalach, koncertach i konkursach w kraju i za granicą. Koncertowała jako solistka i kameralistka m. in. we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Jest laureatką pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie oraz drugiego miejsca na Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie „Anemos” w Rzymie.

Miłosz Wieliński – Edukacje muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w ZSM nr 1 w Rzeszowie. Po ukończeniu szkoły muzycznej zaczął studia w roku 2010 w klasie skrzypiec ad. dr Jakuba Jakowicza na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2015 roku dostał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie na Skrzypce solo im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Podkarpacka, Tarnowska Orkiestra Kameralna, Elbląska Orkiestra Kameralna. Występował jako solista z Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Podkarpacką, Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2017 roku jest koncertmistrzem Filharmonii Gorzowskiej. Zaczął w tym roku studia magisterskie w klasie altówki Dawida Pajdzika w Akademii Sztuki w Szczecinie.

podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka środków na zakup instrumentu w ramach akcji społecznej „FORTEPIAN DLA PRZELEWIC”.

Do udziału w koncercie uprawnia bilet wstępu do Ogrodu Dendrologicznego.