Za nami koncert Godspel niesamowitej Dorrey Lin Layes z ekipą doskonałych muzyków. Była moc !

Autorem całego wydarzenia jest nasz przyjaciel Sylwester Ostrowski – m.in. organizator i pomysłodawca Festiwalu Szczecin Jazz oraz Cheptoo ambasadorka idei Jazz Sister Cities niosąca przesłanie, że Jazz łączy ludzi, nieważne z jakiego kraju jesteś. Wczoraj, oprócz Szczecina, Kansas City i Nowego Yorku (USA), Dnietropietrowska (Ukraina) i Nairobi (Kenia), do sieci siostrzanych miejsc dołączyły Przelewice.

Artystce Dorrey Lin Layes towarzyszyli wspaniali muzycy: Piotr Wrombel – fortepian i keyboard, Dominiqe Sanders na basie i Eryk Allen na perkusji. Ci, którzy zdecydowali się niedzielny wieczór spędzić w przelewickim pałacu, mieli okazję wysłuchać potężnej dawki muzyki Gospel w niesamowitym wykonaniu. Nie zabrakło też takich standardów jak Sommertime.

Cały zespół wystąpił charytatywnie, włączając się w naszą akcję „Fortepian dla Przelewic”  – datki zebrane po zakończeniu koncertu zasiliły konto zbiórki społecznej na zakup wymarzonego instrumentu. W ten wieczór zebrano 820 zł. W sumie zebraliśmy już 22 000 zł, co stanowi już „większą połowę” całej kwoty 40 000 zł. Mamy nadzieję, że do  końca tego roku, dzięki hojności przelewickich melomanów i gości odwiedzających Przelewice  osiągniemy ten cel.
Dyrekcji Ogrodu Dendrologicznego dziękujemy za gościnność, wszak trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na takie wydarzenia artystyczne jak wczorajszy koncert.