W przeddzień Walentynek odbył się w Gminnym Centrum Kultury specjalnie na ta okazję przygotowany koncert pn. „W krainie miłości”.

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu są wyznania miłosne. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. W Polsce walentynki popularność uzyskały dopiero w latach 90. XX wieku

W kameralnej, klubowej atmosferze przy filiżance kawy i herbaty, nasi goście wysłuchali znanych i lubianych piosenek o miłości. Przepiękne polskie utwory wykonywane przez Anie Roman, Daniela Nowackiego oraz zespół  „Optymiści” z Przelewic, przeplatane były wierszami Krystyny Nawój. Usłyszeć mogliśmy m.in. takie utwory jak: „Nie kochać w taką noc”, „Tylko we Lwowie”, „W żółtych płomieniach liści”, „Oczy zielone”, „Zrozumieć ciszę”, „Umówiłem się z nią na 9.00”. Wykonawcy zabrali nas w inny świat pełen radości i ciepła, ale także nostalgii za niespełnionym uczuciem i pogonią za miłością.

Słuchacze reagowali spontanicznie. Podejmowali nie tylko melodię ale także słowa niektórych piosenek. Oklaskami i wołaniem o bis publiczność wymogła na artystach kolejne utwory. Zachwycona publiczność nagrodziła artystów owacją na stojąco.

W przerwie koncertu każdy z gości otrzymał pamiątkowe serduszko wykonana w pracowni ceramicznej Gliniany Kogucik, mieszczącej się w budynku Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach.

Wspaniały klimat stwarzała barwna, pełna „walentynkowych” elementów scenografia.

Specjalne podziękowania kierujemy do Pana Jana Rusina, który wspomógł organizację koncertu.